یکشنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۹
تماس با کاپ استیل
09120731636

کباب پز تابشی چیست؟

کباب پز تابشی چیست؟

کباب پز تابشی به نوعی دستگاه گفته می شود که توانایی پخت و پز مواد غذایی و انواع کباب ها را با استفاده از انرژی تابشی حاصل از امواج الکترومغناطیسی داشته و هیچ گونه دودی از خود متصاعد نمی نماید.

این نوع کباب پز دارای مدل های متنوعی بوده و برخی از مدل های کباب پز تابشی در آشپزخانه های منازل نیز قابل استفاده می باشند اما همواره به عنوان تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات رستوران مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله به نحوه عملکرد کباب پز از نوع تابشی پرداخته و از مزایا و ویژگی های آن سخن خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

نحوه کار کباب پز تابشی

همواره از زمان انسان های نخستین تا به امروز، آتش و حرارت به منظور پخت و پز و آماده سازی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گرفت. گرما و حرارت در انواع مختلف، می تواند به بافت مواد غذایی بویژه خوراکی های سفت مانند گوشت نفوذ نموده و آن را نرم و قابل خوردن نماید یکی از راه های انتقال گرما به مواد غذایی، انرژی تابشی است که در آن امواج الکترومغناطیسی در حرارت بسیار بالا به مواد غذایی تابانده شده و بافت مواد را نرم و لذیذ می نماید.

پس از مدت ها تلاش و تحقیقات فراوان، طراحان و تولید کنندگان محصولات و لوازم خانگی به بی ضرر بودن این انرژی پی برده و توانستند از این انرژی به عنوان یک منبع گرمایی به منظور پخت و پز غذاها استفاده نموده و کباب پز تابشی را طراحی و تولید نمایند.

امروزه با توجه به کمبود وقت آزاد و مشغله های شغلی، زمان زیادی به منظور آشپزی برای افراد وجود نداشته و استفاده از کباب پز تابشی علاوه بر رستوران ها در منازل نیز طرفداران بسیار زیادی دارد.

کباب پز تابشی چیست؟

کباب پز تابشی و مصالح سازنده آن

سرامیک یکی از اصلی ترین و بهترین منبع حرارتی در انواع مختلف کباب پزهای تابشی می باشد. سرامیک نسبت به فلزات مقاومت بیشتر و خطرات کم تری خواهد داشت. از مهم ترین مزیت ها و دلایل استفاده از سرامیک در این کباب پز ها، مقاومت بسیار بالای سرامیک در تحمل حرارت است. جنس سرامیک های مورد استفاده در کباب پز ها بسیار مهم بوده و تعیین کننده کیفیت کباب پز و کم خطر بودن آن خواهد بود.

تا چند سال گذشته، از آن و حتی چدن به منظور بافت این نوع کباب پز ها استفاده می گردیده، رفته رفته تجربه های کسب شده پس از استفاده از این ظروف نشان داد که مقاومت آن و چدن در برابر حرارت، بسیار پایین بوده و ریسک ذوب شدن بسیار بالایی دارد برخلاف آهن و چدن، سرامیک ها دارای توان مقاومتی بسیار زیادی در برابر گرما و حرارت بوده و می تواند انرژی تابشی را به خوبی به مواد غذایی منتقل نماید.

پخت سالم و بی ضرر گوشت و کباب با کباب پزهای تابشی

طبخ انواع کباب، بویژه گوشت گوساله و گوسفند در کباب پز تابشی کاملا سالم و بدون ضرر بوده و مانع از کاهش و از بین رفتن ویتامین ها و برخی مواد معدنی داخل گوشت می گردد. این کباب پز، با حفظ دمای مناسب و ایجاد یک لایه سفت در سطح کباب ها، از خروج و کاهش پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی داخل گوشت جلوگیری می نماید.

کباب پز تابشی چیست؟

مزایای استفاده از کباب پز تابشی

با استفاده از این کباب پز ها، میتوان کباب را کاملا یکدست پخته و از ایجاد سوختگی و سیاهی در سطح کباب ها جلوگیری نموده و یک غذای بسیار خوشمزه و مجلسی آماده نمود.

این نوع از کباب پز ها، قدرت بالایی در صرفه جویی مصرف گاز داشته و در مکان هایی به عنوان تجهیزات رستوران، تجهیزات فست فود و کترینگ ها بسیار مقرون به صرفه و مناسب به شمار می آیند.

کباب پز تابشی احتیاج به فضای بسیار بزرگ نداشته و با قدرت بسیار بالا، ضرر بسیار کم و جاگیری آسان، قادر به پخت و پز های آسان برای شما خواهد بود.

کاهش آلودگی محیط به دلیل عدم تولید دود در آشپزخانه و فضای بیرون و مغز پخت کردن کباب ها

کباب پز تابشی و انواع مدل های آن

تا چند سال گذشته، تنوع مدل در این محصول بسیار محدود بوده و تنها مدل های موجود در بازار از نوع کباب پز تابشی صنعتی به منظور استفاده در تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران ها، هتل ها، فست فودها و سایر مکان های بزرگ، تولید می گردید، اما چند سالی است که تنوع بسیار زیادی در طراحی و تولید این نوع از کباب پزها ایجاد گردیده و توانسته است در هفت مدل مختلف در بازار عرضه گردد.

خرید و تهیه کباب پز از نوع تابشی

به منظور خرید و تهیه انواع مدل های کباب پز از نوع تابشی، توصیه می شود به مراکز فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی جهت خرید مدل های بزرگ رستورانی و به مراکز و فروشگاه های لوازم خانه به منظور تهیه کباب پزهای خانگی و رومیزی مراجعه نموده و پس از اطمینان از کیفیت و مرغوبیت کالا آن را تهیه نمایید.

انواع تقلبی کباب پزها معمولا از سرامیک های نامرغوب تهیه گردیده و علاوه بر تولید یک دود نامطلوب، به سرعت دچار مشکل گردیده و با پخش انرژی به شکل غیر یکنواخت در سطح کباب ها، منجر به سوختگی و سیاهی در آن ها خواهند شد. از اینرو توصیه می شود این محصول را در برندهای معتبر و شناخته شده تهیه نمایید.

کاپ استیل ارائه دهنده انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی، تجهیزات کافی شاپ، رستوران و… می باشد که شما می توانید برای سفارش انواع محصولات از طریق صفحه تماس با ما با مشاورین کاپ استیل ارتباط برقرار کنید.

کباب پز تابشی چیست؟