جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
تماس با کاپ استیل
09120731636

دانستنی های رستوران ایده آل

دانستنی های رستوران ایده آل

  آنچه درباره یک رستوران ایده آل باید بدانیم 

اول شما باید متوجه این قضیه باشید که در چه مکانی می خواهید رستوران خود را دایر نمایید. محل خود را تعیین پس از تعیین محل تحقیق کنید آیا در آن محل و اطراف آن رستوران دیگری نیز وجود دارد یا نه؟

اگر رستوران دیگری نیز وجود دارد به آن رستوران ها مراجعه نمایید با کار و فعالیت آنها آشنا شوید نقاط ضعف و قدرت آنها را بسنجید آنگاه نحوه فعالیت آنها را با چیزی که شما برای رستورانتان در ذهن دارید مقایسه کنید سپس نقاط قوت آنها را بکار گیرد و نقاط ضعفشان را در کار خود حذف کنید. با این کار هم نقاط قوت خود را افزایش می دهید هم خطاهایتان به حداقل ممکن میرسانید.

نکته دیگر اینکه سعی کنید در بازار رقابت هم کیفیت سرو غذایتان را بالا ببرید وهم قیمتتان منصفانه تر باشد با این روش به طبع مشتریانتان نیز بیشتر می شود.

برخورد خوب و صمیمی شما با مشتری نیز یک فاکتور بسیار مهم است. سعی کنید همیشه خود را جای مشتری بگذارید، شما مشتری باشید دوست دارید دریک رستوران آرام بنشینید ازمحیط آن لذت ببرید؛ یک گارسن شیک، خوش اخلاق و مودب با یک منوی غذایی کامل با قیمت مناسب به سمت شما آمده و شما نیز غذای مورد نظر خود را انتخاب کرده و دریک محیط ایده آل و آرام یک غذای خوشمزه میل می کنید که تا مدتها خاطره اش درذهنتان باقی می ماند سعی میکنید هر از گاهی با خانواده به آنجا بروید تا دوباره آن محیط فوق العاده را تجربه کنید.
شما اگر به این باور برسید همین حس را برای مشتریان خود فراهم می کنید تا با یک بارآمدن، مشتری شما شوند آن وقت است که مشتری های شما از راه های حتی طولانی می آیند تا حس بودن در رستوران شما را بارها و بارها تجربه کنند.

مراحل راه اندازی یک رستوران اید ه آل:

مساحت رستوران اعم از آشپزخانه و قسمت پذیرایی را دقیقا مشخص کنید و با توجه به نقدینگی خود نسبت به خرید وسایلتان اقدام کنید.

به یاد داشته باشید برای خرید حتما و حتما با افراد خبره مشورت نمایید و از یک کارشناس باتجربه و متعهد در امر تجهیز آشپزخانه و قسمت سرو غذا کمک بگیرید به یاد داشته باشید از وسایل و تجهیزاتی استفاده کنید که دارای ضمانت نامه معتبر و خدمات پس ازفروش باشند.

پس ازخرید، وسایلتان رادرجای مشخص شده بچینید در چیدن وسایل سلیقه و تجربه حرف اول و آخر را میزند. فضایی بچینید که اکیب های مختلف هم به راحتی و سهولت و به نحو احسن کارخود را انجام دهند هم مشتریان از فضای دلپذیری که ساخته اند به وجد بیایند.

در امر آشپزی از افرادی استفاده نمایید هم در بهداشت و هم درپخت انواع غذا تبحر خاصی داشته باشند. منوی غذایتان کامل باشد با قیمت مناسب تر از بازار.

سعی کنید حتما تمامی پرسنلتان از کلاه، دستکش و لباس های بهداشتی و یکدست استفاده نمایید تا جلوه زیبایی به کارتان بدهد. به یاد داشته باشید شخصیت و رعایت اخلاق با مشتری سرلوحه و مدنظر تمام پرسنلتان باشد. از نکات دیگر به سیستم تهویه هوا سیستم نور رسانی سرویس های بهداشتی توجه کامل داشته باشید.

برای سود آوری بیشتر و رفاه حال مشتری باید حتما افرادی داشته باشید در قسمت پذیرش سفارش، تا سفارش مشتریان را ترتیب اثردهند. ازاین نکته غافل نشوید عده ای دوست دارند غذایشان را درخانه و یا محل کارشان بخورند شما حتما به افرادی مجرب جهت پیک بیرون بر نیاز دارید که غذا را تحویل مشتری دهند. باید تمام این اصول رارعایت کنید تا رستورانی داشته باشید ایده ال بامشتریانی ایده آل تر.

وسایل مورد نیاز جهت یک رستوران ایده آل:

                            :قسمت آشپزخانه رستوران

.اجاقگاز: لازمه یک آشپزخانه صنعتی اجاق گاز است که برای پخت انواع غذا در ابعاد و طرح های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد

 

اجاق گاز☝

 

سرخ کن: از دیگر وسایل مورد نیاز یک آشپزخانه ی صنعتی سرخ کن است که هم سیب زمینی و هم انواع غذاها رابه راحتی و با کیفیت عالی سرخ نماید.


☝سرخ کن

گرم خانه صنعتی: گرم خانه صنعتی جهت گرم ماندن انواع غذا به مدت طولانی مورد استفاده قرار میگیرد.گرم خانه ی صنعتی☝

کباب گیر صنعتی : درانواع مختلف برای سیخ گرفتن انواع کباب کوبیده شیشلیگ بناب و…مورد استفاده قرار می گیرد.

کباب گیر☝

کباب پز: درطرح های ساده بوتانی و تابشی جهت پخت عالی انواع کباب گوجه فلفل و…مورد استفاده قرار می گیرد


کباب پز☝

سیخ شور: برای شستن انواع سیخ در تیراژبالا


سیخ شور☝

یخچال وفریزر: در ابعاد مختلف برای فریز کردن و تازه نگه داشتن انواع مواد غذایی


یخچال☝

سینک: برای شستشوی ظروف ومیوه از ضروریات یک آشپزخانه ی صنعتی است.
سینک☝

 

میزکار: برای استفاده های مختلف موردنیاز است.


میزکار☝

دم کن برنج: دم کن برنج یا پلوپز برای دم کردن انواع برنج باظرفیت ۱۰من،۲۰من و ۳۰من


دم کن برنج☝

 

کته پز: جهت تهیه برنج کته باته دیگ


کته پز☝

دیزی پز: جهت پخت دیزی و آبگوشت های خوشمزه


دیزی پز☝

دیگ و قابلمه: برای پخت انواع برنج وخورش

دیگ☝


قابلمه☝

هود: برای جلوگیری از دود و بخار ناشی از پخت غذا نیازمند یک سیستم تهویه ی قوی می باشید تا هوای اطرافتان را سالم و قابل استشمام نماید.


هود☝

ماشین ظرف شویی: برای شستن ظروف درآشپزخانه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد


 ماشین ظرف شویی☝

 

قسمت پذیرایی:

میزوصندلی: سعی کنید برای سالن پذیرایی ازمشتری از میز و صندلی هایی استفاده کنید که علاوه بر زیبایی و استحکام به راحتی و با کمترین زحمت تمیز شوند 

میز و صندلی رستوران☝

کاپ استیل تولید و تجهیزکننده آشپزخانه های صنعتی، رستورانها و فست فودها آماده هر گونه همکاری با شما عزیزان می باشد تا بهترین محصولات را با کم ترین قیمت به شماتقدیم نماید. جهت هرگونه سفارش کالا با دفتر و یا مدیر فروش کاپ استیل تماس حاصل فرمایید.